Hlavní partneři.
Pro zobrazení potřebujete plug-in. Můžete si jej stáhnout zde:
Download Flash Player.

P
Člen Evropského svazu parketářů
a podlahové techniky - EUFA P+F
 hod.

XI. MEP (Mistrovství Evropy parketářů juniorů ) Bolzano v Itálii 11. 3. -13. 3. 2016


Zúčastnit se MEP je pro každého účastníka celoživotním zážitkem.

Původní stres ze zadání, které vidí poprvé a je ještě složitější než před dvěma lety na minulém ročníku soutěže, se během soutěže změní ve snahu to dokázat. A jakmile se začne dařit vytvoření vzoru, nastupuje adrenalin. To musím i přes neúprosný čas vše zvládnout.

Tento pocit zažívají nejen soutěžící, ale možná ještě více trenérský tým. Poradili jsme dobrý postup, dali jsme jim vše, co známe a umíme? To jsou myšlenky trenérského týmu. A když vidíte, že se vše daří, to je pak radost! To nám potvrdil jak za sebe pan Ing. Jiří Dvořák, zástupce vzdělávacího

centra D. I. E. C. Jablonec nad Nisou, tak stejný pocit potvrdil i jeho kolega z Cechu parketářů a podlahové techniky ČR pan Pavel Drápalík - předseda Cechu. Dále samozřejmě mistři odborného výcviku pan Martin Klain z Prahy a pan Václav Kulhánek z Liberce. Celou akci zaštítili ředitelé škol SŠT Zelený pruh Praha p. Ing. Drahoslav Matonoha a SOU Kateřinky Liberec pan Mgr. Václav Tichý.

A ti nejdůležitější - soutěžící.

Student 3. ročníku truhlář z SOU Kateřinky Liberec pan Dominik Koďousek a student 3.ročníku podlahář SŠT Zelený pruh v Praze Valeriy Kvachov.

A právě Dominika jsme se osobně zeptali, jaký to byl zážitek. " Zážitek to byl velice zajímavý. Pocit zodpovědnosti pro mou školu a zárove? Českou republiku reprezentovat, abych nezklamal, byl veliký. Po vyzvednutí daného zadání jsem se trochu vyděsil, ale když jsem začal pracovat, byl jsem si jist, že to zvládnu. Vše ze mě spadlo. Soutěž bych zhodnotil tím, že byla velice hezky organizovaná a rozloučení s účastníky soutěže oproti jiným soutěžím kouzelné."

Pocit Valeriye máme zprostředkovaný, ale výstižný. Při zadání jsem chtěl jet hned domů! To, co pro nás Italové připravili, byl v první chvíli šok. Ale "trenéři" nás už z arény nepustili. Díky jejich přípravě jsem to nakonec dal. Když jsem přebíral diplom s obálkou, vše ze mne spadlo. V obálce bylo 100Euro! Tak za takové peníze bych chtěl dělat!

Není to dostatečná motivace pro mladé, kteří zvažují kam na školu? Pokud jsme zruční a biflovat se nás moc nebaví, je studium řemesel to nejlepší pro náš další život. Vždyť i doktor dělá rukama. A jak je vážený. Víc už k tomu není co dodat.

Ing. Jiří Dvořák

Zde se můžete podívat na video z mistrovství.

copyright © 2006 - Cech parketářů a podlahové techniky České Republiky | design © 2006 - dogfish.cz