Hlavní partneři.
Pro zobrazení potřebujete plug-in. Můžete si jej stáhnout zde:
Download Flash Player.

P
Člen Evropského svazu parketářů
a podlahové techniky - EUFA P+F
 hod.

Našly se zlaté české ručičky!


Nález však nebyl náhodný. Předcházela tomu desetiletá snaha pozdvihnout úroveÿ českého řemesla v oboru podlahář – parketář. Tento obor je předmětem činnosti téměř 2.000 firem či fyzických osob v ČR. I přes tento nemalý počet je extrémně těžké představit úrove? tohoto řemesla na evropské úrovni.

Prvním mimořádným úspěchem bylo uspořádání X. Mistrovství Evropy parketářů vzdělávacím centrem D.I.E.C. v Jablonci nad Nisou v r. 2014 v Českých Budějovicích. Akce proběhla v květnu a ukázala na úrove? parketářského řemesla v Evropě. Bylo pro nás velkým úspěchem, že jsme po roční přípravě zvládli náročné zadání. Na „bedně“ jsme však nestáli.

To se nám však podařilo až letos na „Mezinárodním mistrovství parketářů v Polsku. Soutěž proběhla na výstavě BUDMA v Poznani. Každý ze soutěžících týmů – mistr – uče? či tovaryš si připravili vlastní návrh. Dostali pouze prostor, materiál a stroje. Ostatní již bylo v jejich hlavách a šikovných rukou, v našem případě bratrů Mariána a Martina HULCOVÝCH. Dokázali zhodnotit vše, co oboru věnovali. Snahu znát co nejvíce o materiálech, technologii a zvláště získání dovedností při realizaci podlah. Největší dík však patří jejich otci Mariánovi Hulcovi, který svým klukům dal ty nejlepší základy a vztah k řemeslu. Za nimi zůstali i špičkoví mistři z Rakouska, Itálie, Běloruska a 3 týmy z Polska.

Na snímku můžete nejlépe posoudit jejich umění.

Na 1. místě byl mistr a jeho syn z Německa. Byl to koncert sladěných rukou.

Na 2. místě byli Poláci.

3. místo českého týmu je super úspěch.

Je to silná motivace pro rozvoj a podporu odborného vzdělávání. Takoví řemeslníci, jako nás reprezentovali – bratři Marián a Martin Hulcovi - nemají nouzi o práci, ale ani o dobré finanční ohodnocení. Udělejme vše proto, aby takových firem bylo co nejvíce a označení „Zlaté české ručičky“ se v Evropě opět staly pojmem. A o naše řemeslníky byl stále zájem.

Ing. Jiří Dvořák

copyright © 2006 - Cech parketářů a podlahové techniky České Republiky | design © 2006 - dogfish.cz