Hlavní partneři.
Pro zobrazení potřebujete plug-in. Můžete si jej stáhnout zde:
Download Flash Player.

P
Člen Evropského svazu parketářů
a podlahové techniky - EUFA P+F
 hod.

2. ročník Mistrovství České republiky juniorů parketářů a podlahářů - České Budějovice, 19. - 21. září 2006


Ve dnech 19. - 21 . září 2006 se uskutečnil již 2. ročník Mistrovství České republiky juniorů v pokládce parket a nově také v pokládce korku. Tato soutěž se uskutečnila v Českých Budějovicích při příležitosti konání výstavy Vzdělání a řemeslo.

Soutěži předcházela ukázka profesionálních firem při provádění přípravy podkladu, což bylo pro návštěvníky, zvláště pro studenty SPŠ stavební z Českých Budějovic, vítanou příležitostí konkrétně poznat nové moderní technologie i nové techniky práce.

Soutěž splnila svůj hlavní cíl - propagaci řemesla, která by mělo přitáhnout mladé lidi, kteří ještě nejsou rozhodnuti o své budoucnousti a hledají svůj obor činnosti. K této problematice se uskutečnilo několik jednání se zástupci SOŠ, SOU, odboru školství, Národního ústavu odborného vzdělávání a dokonce proběhlo i významné jednání s první náměstkyní Ministerstva školství paní Evou Barto?ovou.

Výsledkem všech těchto jednání byla společná snaha o rehabilitaci řemesel a změny společenského povědomí, že řemeslo je pouze pro ty, kteří se nechtějí učit. Naopak, je pro ty, kteří mají zájem rozvíjet své přirozené dovednosti.

Samotná soutěž byla tentokrát vyrovnaná a konečné pořadí velice těsné:

1. místo - Vít Sabo, Cheb

2. místo - Lukáš Bukáček, Nové Město na Moravě

3. místo - Jan Drápalík, Chrudim

Dík patří samozřejmě všem zúčastněným soutěžícím, celému týmu organizátorů a partnerů.

Jmenovitě děkujeme firmám:

Basf stavební hmoty, Deva s.r.o, Emfi Prag s.r.o., HOCO Bauelemente s.r.o., Likor s.r.o., Sika CZ s.r.o., Spálenský - dřevěné lišty, Uzin s.r.o. a pořadatelům výstavy, Výstaviště České Budějovice a.s., pivovar Svijany a firmě Budvar České Budějovice.

Všichni se nemalou měrou zasloužili o další krok v propagaci a uznání českého řemesla.

Vzhledem k velkému úspěchu celé akce se již všichni těšíme na příští ročník, který navíc bude nominačním na Mistrovství Evropy v pokládce parket, které se koná v roce 2008 v rakouském Salzburgu.

copyright © 2006 - Cech parketářů a podlahové techniky České Republiky | design © 2006 - dogfish.cz