Hlavní partneři.
Pro zobrazení potřebujete plug-in. Můžete si jej stáhnout zde:
Download Flash Player.

P
Člen Evropského svazu parketářů
a podlahové techniky - EUFA P+F
 hod.

6. Mistrovství Evropy v pokládce parket - Neustadt an der Aisch, Německo, 1. - 3. září 2006


Thomas Hoefl - Německo,

Daniel Schrall - Německo,

David Anderle - Rakousko

Dvojnásobným triumfem německých profiesionálů skončilo Mistrovství Evropy v pokládce parket, které proběhlo v německém Neustadt an der Aisch počátkem září a které zhlédlo na 500 návštěvníků, především z řad odborné veřejnosti. Mezi startujícími se neztratil ani náš zástupce Vít Sabo z Chebu, který předvedl brilantní výkon a skončil spolu s ostatními už bez určení pořadí , ale který navíc může startovat ještě na příštím Mistrovství Evropy, které se bude konat za dva roky v rakouském Salzburgu.

Podle očekávání přineslo Mistrovství vynikající výkony a mělo vysokou úrove�. jak konstatoval i předseda Evropského svazu a jeden z největších odborníků v oboru Heinz Brehm. Zhotovovala se deska o rozměrech 1,20 x 1,20 m z 2 vrstvých barevných parket dle zadaného vzoru. Přes stejné zadání se rychle ukázaly rozdíly mezi technikami jednotlivých zemí. Někteří pracovali od vnějšího okraje, druzí obráceně, rozdíly se ukázaly i v technikách řezání a dalších detailech.

Celá soutěž probíhala pod bedlivým dozorem odborné poroty - Jury, která posuzovala práci jednotlivých soutěžících od samého počátku až po konečný výsledek, a to dle velmi přísných kritérií.

Fascinující byla i ukázka zhotovených vzorků, které si jednotliví účastníci přivezli sebou a které byly vystaveny po celou dobu konání Mistrovství.

Během soutěže probíhal i miniveletrh výrobců, dovozců a dodavatelských firem, především z Německa, které působí na trhu v oboru podlahářství.

Součástí Mistrovství byla i schůzka Evropského svazu pro podporu vzdělávání v parketářském řemesle a podlahové technice v Evropě EUFA P + F a kde náš Cech požádal o přidělení Mistrovsví Evropy v pokládce parket na rok 2010. Za úspěch se dá považovat i jmenování našeho tajemníka ing. Luboše Kršky jako sekretáře tohoto evropského sdružení, které nyní bude pracovat ve složení

Heinz Brehm, Německo - předseda

Hanspeter Lugstein, Rakousko - místopředseda

Daan Speetjens, Nizozemí - místopředseda

ing. Luboš Krška, ČR - sekretář

Mistrovství opět ukázalo nutnost naprosté profesionalizace, a to především vzhledem k neustálému rozvoji nových technologií i technik práce.

Účast našeho Cechu na tomto prestižním setkání opět přispěje ke zvýšení úrovně českého podlahářského řemesla, především z důvodu možnosti srovnání úrovně kvality práci, výměny zkušeností a účasti našeho Cechu v evropském podlahářském svazu.

copyright © 2006 - Cech parketářů a podlahové techniky České Republiky | design © 2006 - dogfish.cz