Hlavní partneři.
Pro zobrazení potřebujete plug-in. Můžete si jej stáhnout zde:
Download Flash Player.

P
Člen Evropského svazu parketářů
a podlahové techniky - EUFA P+F
 hod.

Mezinárodní mistrovství Polska v pokládce parket – naši nezklamali.


Ve dnech 2.-6.února 2020 se v Polské Poznani opět konal největší veletrh stavebnictví a architektury ve střední a východní Evropě BUDMA 2020. Na této akci, která je určena především architektům, designerům, obchodním firmám, realizátorům a investorům se již tradičně koná několik soutěžních řemeslných akcí.

Mezi nejsledovanější a z hlediska diváků zřejmě nejatraktivnější soutěže tohoto veletrhu se bezesporu zařadilo Mistrovství Polska v podlahářských pracích s mezinárodní účastí, které tentokráte bylo v slavnostní podobě, protože Polský svaz parketářů letos slaví 20. výročí od svého vzniku.

Návštěvníci letošního mistrovství měli možnost vidět práce mladých parketářů, jejichž úkolem bylo v přesně stanoveném čase zhotovit, dle vlastního návrhu, parketový dílec, a to od samého rozměření a nařezání, až po zhotovení povrchové úpravy.

Soutěže se zúčastnila mladí parketáři z Ukrajiny, Běloruska, České republiky a z Polska. Úroveň prací byla jako obvykle velmi vysoká a obstát v této přehlídce řemeslného umu rozhodně nebylo jednoduché.

A co naši mladí? Naši republiku tentokráte reprezentoval student třetího ročníku SOŠ Liberec-Kateřinky, David Pelikovský a jeho mistr odborné výuky pan Václav Kulhánek.

David co by nejmladší účastník soutěže, měl druhý nejsložitější vzor, se byl jako lev a nakonec obsadil páté místo. Těch několik málo spár, které se při soutěži nesmí tmelit, pro něho však znamenaly nováčkovskou daň. Pro nás to je však velký příslib do budoucna. David je řemeslně pečlivý a potřebuje jenom na takovýchto soutěžích získat ostruhy.

Poděkování však patří i jeho mistru odborné přípravy, který jenom nepostával okolo, a zcela mimo soutěž si i on vyskládal svůj vzor, čímž se od ostatních mistrů zcela odlišil a od pořadatelů získal pochvalu. Sám o tom prohlásil „ Ono mi to vůbec neuškodí, naopak už dobře chápu, jak se ti mladí při soutěži cítí. A při výuce pak aspoň vím, na co se studentů mám zaměřit“. Oběma patří náš dík a uznání.

Pavel Drápalík

viceprezident cechu parketářů ČR

copyright © 2006 - Cech parketářů a podlahové techniky České Republiky | design © 2006 - dogfish.cz