Hlavní partneři.
Pro zobrazení potřebujete plug-in. Můžete si jej stáhnout zde:
Download Flash Player.

P
Člen Evropského svazu parketářů
a podlahové techniky - EUFA P+F
 hod.

XII. Mistrovství Evropy parketářů


XII. Mistrovství Evropy parketářů juniorů do 25. let

Minsk v Bělorusku ve dnech 24. 5. - 26. 5. 2018

Ve dnech 24. – 26.května 2018 se Běloruském Minsku konalo již 12.Mistrovství Evropy parketářů – juniorů.

Této, dnes již tradiční, soutěže mladých Evropských řemeslníků, se zúčastnilo 14 závodníků z 9. zemí. K těm nejstarším, kterými jsou Německo, Polsko, Česká republika, Tyrolsko (Itálie) a Rumunsko, se v letošním mistrovství připojili i mladí parketáři z Ruska, Ukrajiny, Litvy a samozřejmě domácího Běloruska

Jak je z výčtu účastnických zemí patrno, mají o toto soutěžní klání vzrůstající zájem i mnozí naši východní sousedé, o kterých jsme do nedávna nevěděli téměř nic. Mnozí je doposud podce?ují, nebo o nich raději nechtějí nic vědět – budou se brzy divit.

Letošní Mistrovství přineslo nejenom očekávané vynikající výkony, ale ukázalo i vzácnou vyrovnanost soutěžících, což konstatoval i president Evropského svazu a jeden z největších odborníků v oboru pan Heinz Brehm.

Česká republika byla na soutěži reprezentována dvěma soutěžícími, kteří doma prošli sítem přípravných soustředění jako nejlepší. Jednalo se o studenty Jana Rázka (SOŠ nábytkářská v Liberci-Kateřinkách) a Filipa Lipianského (Akademie řemesel v Praze na Zeleném pruhu). Oba se již před vlastním ME představili na soutěžích, na kterých dopadli na výbornou. Honza Rázek obsadil na letošním Mezinárodním mistrovství Polska v Poznani, první místo a Filip Lipiansky byl na Podlaha Cupu 2018 ohodnocen druhým místem i přes fakt, že jeho dílo bylo vyhlášeno jako nejlépe provedené.

Naši soutěžící se v soutěžním klání bili jako lvi a své práce nejenom-že stihli dokončit, ale nakonec chyběla jen ta pomyslná kapička štěstíčka a náš zástupce byl na stupni vítězů. Nakonec rozhodovala jen jediná spárka ……. , co k tomu dodat.

U našich kluků je vidět velký posun nejenom v kvalitě provedení, ale i v potřebném čase. Za provedená díla Honzovi i Filipovi patří dík, protože se svého úkolu zhostili velmi dobře, i když to na mety nejvyšší nestačilo. Velký podíl na jejich úspěchu mají i jejich mistři odborného výcviku, pánové Martin Klain a Václav Kulhánek. Ti se totiž o naše soutěžící starají v době mimo cvičná soustředění, a na výsledcích je to sakra znát. Celou akci zaštítili ředitelé škol SŠT Zelený pruh Praha p. Ing. Drahoslav Matonoha a SOU Kateřinky Liberec pan Mgr. Václav Tichý.

Vítězem XII.ME parketářů-juniorů se stal Andreas Klammer z Tyrola, druhé místo obsadil Daniel Josef Berti opět z Tyrolska, a třetím byl Maxmilian Walter z Německa .

Účast soutěžících z našeho cechu Parketářů ČR na tomto prestižním setkání opět přispěje ke zvýšení úrovně českého podlahářského řemesla, především z důvodu možnosti srovnání úrovně kvality prací, výměny zkušeností a opětovné úspěšné účasti našeho cechu v evropském podlahářském svazu.

Pavel Drápalík (předseda cechu)

copyright © 2006 - Cech parketářů a podlahové techniky České Republiky | design © 2006 - dogfish.cz