Hlavní partneři.
Pro zobrazení potřebujete plug-in. Můžete si jej stáhnout zde:
Download Flash Player.

P
Člen Evropského svazu parketářů
a podlahové techniky - EUFA P+F
 hod.

Příprava na Mistrosvství Evropy v Minsku


Příprava na ME parketářů – juniorů v Minsku.

Od začátku roku se dvakrát do měsíce sházejí vybraní junioři na dvoudenních setkáních nácviku pokládky parketových vzorů. Pod vedením zkušených lektorů z Cechu Parketářů ČR, se postupně zakusují do problematiky pokládky parketových podlah, dle kritérií Evropského svazu EUFA P+F. Společně s nimi se těchto nácviků zúčast?ují i jejich mistři odborného výcviku, kteří následně na svých dílnách pokračují v předávání zkušeností i ostatním uč?ům.

Velký dík za podporu těchto cvičení patří řediteli Akademie řemesel na Zeleném pruhu v Praze panu ing. Drahoslavu Matonohovi a řediteli SOU nábytkářské v Liberci – Kateřinkách panu Mgr. Václavu Tichému.

Tento způsob odborné přípravy už přináší i své ovoce. Mladí z Akademie řemesel v Praze loni získali v republikové soutěži Podlaha cup první místo a Jan Rázek, z SOU Liberec-Kateřinky, se letos stal Mezinárodním mistrem Polska. Tohoto významného úspěchu si povšiml i náměstek hejtmana Libereckého kraje pan Mgr. Petr Tulpa (vedoucí resortu školství, mládeže, tělovýchovy a sportu), který osobně navštívil školu, v níž Jan Rázek studuje a zajímal se o podmínky v níž probíhá výcvik.

Je však zarážející, že si těchto již hmatatelných úspěchů nevšímají zástupci firem, zabývajících se výrobou nebo distribucí materiálů pro podlaháře a parketáře. I přes jejich nemalé zisky, nejsou ochotni na výchovu a výcvik budoucích kvalitních řemeslníků, poskytnout téměř nic. Nějak si neuvědomují, že ti co dnes využívají jejich mnohdy štědré dotace, je promě?ují i v odměny svých tajemníků nebo sportovní vyžití členů, v tom lepším případě. Na ty, co jednou dorostou, a na značky jejich výrobků nebudou zvyklí již z mládí, nějak nemyslí.

?emeslu zdar

copyright © 2006 - Cech parketářů a podlahové techniky České Republiky | design © 2006 - dogfish.cz