Hlavní partneři.
Pro zobrazení potřebujete plug-in. Můžete si jej stáhnout zde:
Download Flash Player.

P
Člen Evropského svazu parketářů
a podlahové techniky - EUFA P+F
 hod.

Mistrovství Polska


Mezinárodní mistr Polska v pokládce parket-juniorů je z Čech a jmenuje se Jan Rázek, z SOU Liberec-Kateřinky

aneb

Kvalifikace na Mistrovství Evropy parketářů - juniorů byla

tentokráte z naší strany na jedničku !!!

Ve dnech 31.ledna – 1.února 2018, se u průběhu stavebního veletrhu BUDMA 2018, konaného v polské Poznani, konalo tradiční Mistrovství Polska mladých parketářů s mezinárodní účastí. To letošní bylo zárove? i závěrečnou prověrkou a kvalifikací na XII. Mistrovství Evropy parketářů juniorů, které se bude letos v květnu konat v Běloruském Minsku. Soutěžního klání se mimo domácích Poláků, zúčastnili i soutěžící z Běloruska, Ruska, Ukrajiny a z Čech.

Pořadatelé (Cech parketářů Polska) v letošním roce, opětovně pojali toto klání jako soutěž jednotlivců, přesně dle tradičních zadání Evropského svazu EUFA P+F. Úkolem soutěžících bylo v přesně stanoveném čase zhotovit, dle přesně zadaného návrhu, parketový dílec, a to již od samého rozměření a nařezání, až po zhotovení povrchové úpravy. I v letošním roce se jednalo o složitý tvar parkety, který um mladých parketářů dokonale prověřil a mnohé z nich i velmi potrápil. Cílem pořadatelů bylo nejenom prověřit jejich řemeslnou zručnost, ale tentokrát byla meta stanovena poněkud výše. Ty nejlepší byli nominováni na květnové Mistrovství Evropy do Běloruska.

Českou republiku na tomto mistrovství reprezentovali žáci Yurij Bilas z Akademie řemesel Praha, a Jan Rázek z SOU Kateřinky u Liberce. Oba žáci prošli dlouhodobou přípravou pod vedením specialistů z MŠ?U (Mistrovská škola řemesel a umění). Samotný výcvik se konal nejenom v specializované učebně na Akademii řemesel v Praze na Zeleném pruhu, ale byl prováděn i individuálně mistry odborné výchovy na jednotlivých učilištích.

Před odjezdem do Polska jsme věděli, že soutěžící jsou připraveni dobře, ale rozhodně jsme netušili, kam až to zajde. Snaha v praktické přípravě a podpora ředitelů obou odborných škol přinesla své ovoce.

Jak naši skončili? Oba zadání zvládli v požadovaném provedení i kvalitě, a ani časový termín pro ně nebyl problémem. A pak to přišlo. Zlatým hřebem pro náš tým bylo vyhlášení výsledků. Nejlepším účastníkem mistrovství byl vyhlášen náš Jan Rázek, jeho dílo bylo odbornou mezinárodní porotou vyhlášeno jako nejlépe provedené.

Od roku 2004, kdy jsme se jako parketáři začali zúčast?ovat mezinárodních soutěží, je to poprvé ocenění nejvyšší.

Uznání patří nejenom celkovému vítězi Honzovi Rázkovi a Yuriji Bilasovi, který skončil se zcela minimálním bodovém odstupu od vítěze na čtvrtém místě (což je velkým příslibem do budoucna), ale též celému týmu lektorů, bez nichž by se tento úspěch nikdy nedostavil.

Tým tvořený zástupci z MŠ?U, ing.Jiří Dvořák a Pavel Drápalík, mistr z SOU Kateřinky Václav Kulhánek a mistr z Akademie řemesel Praha Zelený pruh pan Martin Klajn. Poděkování rovněž zaslouží i vedení obou odborných škol, ředitelé Ing. Drahoslav Matonoha z A? Praha a pan ředitel Mgr. Václav Tichý z SOU Kateřinky – Liberec, bez jejich podpory a nadšení by vše vypadalo asi trochu jinak.

Velký dík za podporu patří též donátorům – firmám DEVA s.r.o., FLEX, MAFELL, Pivovaru Svijany,a.c. a Cechu Parketářů České republiky, z.s.

Pavel Drápalík – předseda cechu

copyright © 2006 - Cech parketářů a podlahové techniky České Republiky | design © 2006 - dogfish.cz